pondělí 8. června 2020

STŘÍPKY Z MĚSÍCE: KVĚTEN 2020

Krásné pondělí vám všem! Skončil nám další měsíc a tak tu jsem se svým klasickým shrnutím. Dnes to budou střípky z měsíce května 2020. Tak si dejte nějaký dobrý čajík nebo něco na chuť a pojďte se podívat na pohodový článek o tom, co se u mě minulý měsíc dělo.

Měsíc začal deštivě, ale to mi nějak moc nevadilo, protože já mám pochmurnější a zatažené počasí v poslední době moc ráda. Jako každý měsíc, jsme si s přítelem koupili ze srandy dva losy. Bohužel tentokrát nám štěstí nepřálo. A udělala jsem pro sebe challenge, abych totálně vydrhla jednu zapečenou mísu. Nebudu vám lhát. Zabralo mi to asi hodinu a půl, ale je jako nová!


Byli jsme se projít na procházku do malého pěkného parku, kde je spousta ptáčků a budek a je tam zkrátka moc pěkně. Udělala jsem velkou objednávku na emco.cz. Nakoupila jsem nám spoustu dobrot. Nejvíc nadšená jsem asi z malin a jahod sušených mrazem. Jsou vynikající. Upekla jsem domácí houstičky a udělala jsem si růžovou jarní manikůru.


Připravila jsem domácí tiramisu, na které jsem měla dlouhou dobu chuť. Byli jsme se projít v lese a na loukách, protože bylo nádherné slunečné počasí. K časopisu JOY byla příloha Oriflame zázračný kelímek a tak jsem jich pár koupila. Dva jsem si nechala já a dva jsem dala mamce. Nakonec jsem udělala i bebe "koláč", který jsem chtěla dlouho zkusit. Byl moc dobrý.


Na bazaru jsem si vyhlídla a koupila nějaká DVD. Nevím, zda to víte, ale sbírám mé oblíbené filmy na DVD. Především staré české filmy, ale i další. Dostala jsem od přítelových rodičů nějaké dárečky k svátku a narozeninám. Byli jsme se s kamarádkou projít krásnou přírodou. A nakonec jsem využila akce na jednu řasenku a jednu řasenku zdarma v Rossmannu a koupila jsem si tonikum Astrid.


Naše procházka s kamarádkou a přítelem pokračovala až k místnímu orloji a nakonec jsme se šli podívat i do lázní Libverda. Jelikož se konečně otevřeli restaurace a zahrádky, dali jsme si dortík, zmrzku a další dobroty. Nakonec jsme si koupili nějaké ty oplatky, když už jsme byli v lázních. Mají zde na výběr z mnoha příchutí, tuším že jich je kolem 99.


Na procházce jsem ulovila dva andílky pro štěstí. Jeden nosím u sebe já a jeden jsem vzala pro mamku. Opět jsem upekla domácí bulky. Koupila jsem si na výletě pro štěstí ještě náramek, který jsem si sama sestavila z dvou krásných smaragdových kamínků a žabky. A poslala jsem dědovi dopis z našeho výletu - pro radost.


Jelikož mi bylo asi čtyři dny blbě od žaludku a nešlo to ničím rozehnat, vsadila jsem na "jistotu" a koupila si Coca Colu, kterou jsem popíjela vychlazenou a s ledem a nakonec mi opravdu pomohla. Koupila jsem knížku pro inspiraci na vaření a stejně tak jsem si koupila krásné štítky na nalepení na sklenice s potravinami. Od kolegyň v práci jsem dostala krásné dárečky k narozeninám.


Přijel k nám přítelův kamarád a tak jsme se byli projít v lese, kde je tento obr. Když se mu zakřičí do ucha, tak mluví. Je to skvělá a vtipná záležitost a to hlavně pro děti. A je vážně obrovský. S mamkou jsme si udělali takové posezení, jelikož jsme slavili svátek společně. Dostala jsem nádherné dárečky. S přítelovým kamarádem jsme si objednali jídlo z nepálské restaurace a pořádně jsme se přejedli. A na okně jsem si vypěstovala bylinky a i květinky.


Uklidila jsem si spíž a dala jsem si na sklenice polepky, které jsem si koupila. Byli jsme se s mamkou podívat po krámech a nakoupili jsme toho opravdu hodně. S přítelem jsme si udělali poprvé takový malý welness a byli jsme se vykoupat v soukromém bazénu a výřivce. Výlet jsme nakonec zakončili ve Fruitisimu, kde jsme si dali dva drinky a zmrzku. Navíc jsem měla i padesáti-procentní slevu, takže to bylo za pár korunek :)


Nakonec tady mám na ukázku dobroty, které jsme měli s mamkou, když jsme si dělali posezení na náš svátek. Udělala jsem salátek s krevetkami, koláč se šlačkou a ovocem a polévku s kokosovým mlékem. Na konci měsíce jsme byli s přítelovým kamarádem a s mou kamarádkou v restauraci, kde jsem si dala skvělé sushi. Můj květen byl bohatý na procházky a výlety, skvělé jídlo a dobré nákupy. Moc jsem si ho užila! :)


JAKÝ BYL VÁŠ KVĚTEN?

14 komentářů:

 1. No ty jo, tu mísu si vydrhla fakt hodně dobře!!
  A jinak, zase tolik dobrot! Úplně z toho dostávám hlad!

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď? Děkuji ale myslela jsem si, že to už nikdy nevyčistím :D

   Vymazat
 2. Já měla v květnu dovolenou, takže jsem strávila pěkných deset dní na chalupě na Vysočině a užila jsem si od všeho trochu (zahrádky, courání po okolí, lenošení s knížkou, mytí oken, dělání dříví...). Taky jsme byli na výletě (naučná stezka Krajem pod Javořicí) a jeden víkend na chatě u Stříbra. No a zbytek byl pracovní ...
  Líbí se mi ten uklizený špajz - k tomu jsem se nedostala...

  OdpovědětVymazat
 3. Milujem takéto fotodenníky :) Je vidieť, že si to mala pestré :)
  xoxo | Monica from https://lipstickverse.com/

  OdpovědětVymazat
 4. Koukám, že máš také v oblibě Mysli od Emca. Naprosto je miluji! :D Každopádně moc hezké fotky, měla jsi zajímavý měsíc. :))

  OdpovědětVymazat
 5. Tak tenhle článek nebyl moc dobrým nápadem na večerní čtení, teď mám hroznou chu´t na něco :) ten bebe dezert vypadá luxusně a vlastně všechno jídlo :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 6. Mám ráda tyhle shrnující články, taky je mám na blogu :-)
  A těch dobrot, které jste v květnu měla.....mňam!

  OdpovědětVymazat
 7. Páni, ta mísa? Mazec, já tohle drhnutí nemám ráda ale taky se do toho občas pustím :D

  A domácí tiramisu? U mě by dlouho nevydrželo, miluju ho ale bohužel jsem ho doma ještě nezkoušela.

  Celkově to vypadá na hezký a aktivní měsíc, mám ráda tyhle fotočlánky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc. Ano ano, ta mísa to bylo hrozné, ale výsledek stál za to!

   Vymazat

Děkuji za každý Váš komentář! Moc si jich vážím a velice ráda na ně odepisuji. Jste skvělí! :)