neděle 20. března 2022

STŘÍPKY Z MĚSÍCE - ÚNOR 2022

Krásný den vám všem! Dnes tu pro vás mám článek a to shrnutí měsíce února 2022. Já vím, docela mi to trvalo, všechno sepsat. A i proto je tento měsíc článek vydaný až ke konci března, ale nevadí. Dnes je neděle, konečně jsem si stáhla a zakomponovala fotky a teď vám napíšu, co se u nás v únoru dělo.

Začnu tím, že jsme si v únoru dali týdenní smoothie výzvu. Každý den jsme pili smoothie nebo odšťavněné šťávy, abychom si udělali něco jako detox-týden se spoustou vitamínů. Na začátku února byla ještě všude tuna sněhu a už mě to pomalu začínalo štvát a začala jsem se těšit na jaro. Zašla jsem si poprvé na vyšetření prsů. Jen tak, pro jistotu. Vše je v pořádku a dokonce mi 500 Kč z vyšetření proplatila VZP. Takže super. Za tu jistotu zdraví to určitě stojí a rozhodně vám to taky doporučuju, pokud jste tam ještě nebyli. Mě ještě není ani třicet, ale jít jsem tam chtěla. A ověřit si, že je vše v pořádku.


Sníh v únoru neústupně pokračoval, stejně tak naše výzva se smoothies. Stavila jsem se v papírnictví, kam jsem šla primárně pro lepidlo na puzzle, které jsme v únoru postavili. Abychom je mohli nalepit a pověsit. A taky jsem si zašla na burzu knih, kde jsem ulovila pár pokladů a našla kuchařku celou o vaření a pečení z cuket. Takže pokud se nám podaří nějaké cukety tento rok vypěstovat, určitě ji využiju.


V únoru jsem si taky nechala ostříhat vlasy a to o největší kus za celý můj život. Mám aktuálně nejkratší vlasy, co jsem kdy měla. Ale díky zničeným konečkům jsem to už musela udělat. Teď mám krásné zdravé vlasy i konečky. Zašla jsem si jako každý měsíc na nehty a zvolila nenápadnou světlou růžovou barvu.


Koupila jsem si po X letech konečně novou černou kabelku. Já to mám tak, že si vždy jednou třeba za 5 let koupím novou černou velkou kabelku na každodenní nošení. Až ji zničím, koupím si novou. A teď už jsem novou opět potřebovala a tak jsem si vybrala tuhle. Budu ji mít spíš na jaro a léto a moc se na ni těším! Stavila jsem se i v mém oblíbeném obchůdku s krystaly, vonnými tyčinkami a dalšími věcičkami, kde se mi moc líbí a ráda tu nakupuju. I když přiznávám, chodím sem velmi málo. Ale konečně jsem se sem dostala. Vybrala jsem si vonné tyčinky a pro sebe i pro přítele kamínek s určitými "vlastnostmi". A objednali jsme si z naší oblíbené restaurace. Mňam.


Sníh pomalu roztával a tak si i moje kozačka řekla, že je na čase začít stávkovat. A hned po tom, co jsem vystoupila z autobusu a měla jsem před sebou 20 ti minutovou cestu domu, se rozlepila a já celou cestu domu šla jako blázen a nabírala si do předku odlepené boty sníh. Po příchodu domů jsem už skoro necítila nohu, jak jsem ji měla zmrzlou od sněhu. Kozačky letěly do koše. A na příští zimu už žádné nemám, takže mě čeká nakupování kozaček. V únoru se taky stalo něco, co jsem vážně nečekala. Dělali jsme s přítelem večeři a já šla solit pomazánku. Chytla jsem skleněnou kořenku a otočila mlýnek. V tu ránu se po celé kuchyni rozprskly střepy, cítila jsem hroznou bolest v ruce a začala mi téct krev. Vůbec jsem nechápala co se stalo, jen jsem cítila obří bolest. Měla jsem ruku rozřízlou od kořenky, která byla nová, nezničená a z pevného tlustého skla. Absolutně doteď já ani přítel nechápeme, jak se to mohlo stát, ale stalo se. Rána byla hodně velká a navíc jsem nevěděla, jestli v ní mám střepy a nebo sůl. Takže jsem poprvé v životě jela v noci na pohotovost. Nikdy jsem tam nebyla. Strávili jsme tam celkem asi dvě hodiny. Dostala jsem 5 stehů - taky moje první zkušenost. Polovinu šití jsem dost cítila i přes umrtvení, ale dalo se to vydržet. No, jediné plus bylo, že na pohotovosti byla velmi příjemná sestřička i pan doktor. A přesto, že měli narvanou čekárnu, dělali vtípky a podobně. To mi hodně pomohlo a jsem za to doteď moc vděčná.


No. Po pořezání mojí ruky jsem od přítele dostala slib, že se o mě bude starat. Protože to je pravá ruka a já jsem pravák. Takže měl přítel vařit, uklízet, pomoct mi umýt se a nebo mi umýt vlasy a podobně, abych ruku namáhala co nejméně a nebolelo mě to. Co čert ale nechtěl. Přítelovi se začalo dělat špatně a asi za den nebo dva se zjistilo, že má covid. Měl vysoké teploty a byl hrozně slabý a stále unavený. Skoro celé dny prospal. A to beze srandy. Takže jsem se i se svou rukou musela zapřít a starat se o něj. Což mi vůbec nevadí, dělám to ráda a je to samozřejmost. Jen s tou rukou mi vše trvalo tak 4x tak dlouho a ta bolest někdy stála za to. Ale zvládli jsme to. A to je hlavní. Mamka nám donesla nějaké dobroty jako například domácí kysané zelí plné vitamínů, silný vývar, actimel a podobně. A já už se jen modlila, abych to taky nechytla. Protože nevím, kdo by se pak staral o mě, kdybych padla taky :D Ale nakonec jsem tomu odolala a i přes to, že jsem si dělala několik testů, nic mi nebylo a byla jsem negativní. Mamka nám ještě dala k Valentýnu jako dáreček doma upletené teplé ponožky k telce.


Upekla jsem doma koláčky, protože jsme měli doma makovou náplň, které končila doba spotřeby a nechtěla jsem, aby se vyhodila. A teď vám už ukážu tu ruku, ale v trochu "zahojeném" stavu a bez stehů. Měla jsem vyfocenou ruku i se stehy, ale říkala jsem si, že to vypadá tak děsivě, že by z toho mohlo být někomu špatně a tak jsem se rozhodla, to sem nedat. Samotné vytažení stehů mě čekalo cca za 12 dnů a bála jsem se, že to bude opět dost bolet. Protože když jsem se někde omylem "zasekla" o steh, třeba na oblečení, tak ta bolest byla vážně síla. Ale dopadlo to dobře. Vytažení bylo v pohodě a dalo se to vydržet. V DMku jsem si ještě koupila mast speciálně na tato poškození kůže.


Od přítele jsem k Valentýnu dostala výborné čokoládky. A užívala jsem si čím dál víc ty krásné západy slunce, které od nás vidíme. Opožděně jsme si k Valentýnu udělali hezký večer. Koupila jsem nám Fruitisimo, měla jsem na něj velkou slevu a tak jsem toho zase po dlouhé době využila. A naše oblíbené sushi a zelný salát. Miluju sushi a jedla bych ho každý den! A taky jsem sehnala za skvělou cenu ústní vody a pastu. Tak jsem z toho měla radost.


Po půl roce se v Lidlu v letáku objevil náš oblíbený popcorn s příchutí šunka a sýr. Sledovala jsem půl roku poctivě každý leták  tak jsme byli nadšeni, že se dá konečně po takové době koupit. A protože ho milujeme, vzali jsme si hned 10 balení :D. Na ten další půl rok, než zas bude, nám snad vystačí :D. Už přivolávám jaro a tak jsem si vytvořila jednoduchý jarní věnec z věcí, které jsem měla doma. A taky mi přišel Brand box. A loučím se s vámi společně s naší Connynkou!


JAKÝ BYL VÁŠ ÚNOR?

12 komentářů:

 1. Vidím, že jste měli taky "veselý" únor. My si dali combo manželova pohmožděná záda a můj covid. prostě doma lazaret :). Ale už jsme oba OK a předpokládám, že vy taky.
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, obdivuji tvou pevnou vůli u detoxu, já sebemenší omezení ve stravě nesu vždycky tak těžko, že se na to vykašlu. Doslova je to pro mě úplný vysavač energie a bývá mi vážně fyzicky špatně, že nezvládám fungovat. Nehtíky jsou moc hezké a ruka se snad brzy zahojí, asi bylo sklo někde porušené nebo nějaká chyba ve výrobě. Já si v únoru covidem taky prošla a tak mi všechno rozhasil, že mě čeká snad pět různých doktorů....

  Měj se hezky,
  Sabča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi jsem to špatně napsala. To nebyl detox, jako detox. Že bychom pili jen šťávy, to bych nedala. Dali jsme si je ale místo nějakého jídla v ten den :)

   Vymazat
 3. Ten detox není vůbec špatný nápad:)
  Já s covidem lehla až teď, když se zrovna neřeší:D
  Ta kabelka je moc hezká:)
  A ty popcorny úplně miluju, taky je vždycky kupuju do zásoby! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že nejsem jediný blázen s popcornama :D

   Vymazat
 4. Na detox se také chystám! Já se v únoru přestěhovala, měla jsem taky covid.. bylo to divoký :D Jinak ty popcorny se mi teda hodně zamlouvají, ale nikdy jsem je neměla. Asi chyba :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, at se ruka brzy zahojí a rychle svaly zapojí. ☺♥ Se sushi mi čteš snad myšlenky, za chvíli pro něj půjdu, nebo půjdu na running sushi. ještě uvidím, která varianta vyhraje. ☺
  Krásný víkend přeji.
  Blog MonalisaBeautyEriAnna

  OdpovědětVymazat
 6. Měla jsi opravdu povedený únor, plný zážitků a dobrot! :) U mě byl hodně pracovní a ani březen nebyl jiný..:D :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář, dělají mi velkou radost. Ale prosím NEVKLÁDEJTE mi sem odkazy apod. Děkuji! :)